Tečaj masaže dojenčka

Tečaj masaže dojenčka
PRIJETNO DRUŽENJE V PETIH POUČNIH SREČANJIH 
PO MEDNARODNO PRIZNANEM PROGRAMU IAIM

Se zanimaš za tečaj, pa bi rad/a tudi vedel/a, kako poteka, kaj je vključeno in kaj ti ponuja?
Spodaj najdeš kup informacij, da se navdušiš še preden se tečaj sploh začne ;-)
 

O TEČAJU MASAŽE DOJENČKA 
»MIR-NA – rasti z dotikom«

Tečaj masaže dojenčka poteka po mednarodno priznanem programu IAIM (International Association for Infant Massage) na skupinskih srečanjih ali po dogovoru tudi individualno.

Izbrani masažni gibi in prijemi izhajajo iz indijske in švedske masaže, refleksologije in joge. 

Tečaj skozi pet zaporednih srečanj v prijetnem okolju poteka enkrat na teden. Vsako srečanje traja približno uro in pol.

Termini tečajev in prijava tukaj.

Več o pomenu in blagodejnosti masaže dojenčka pa tukaj.

KAJ BOMO SPOZNALI IN SE NAUČILI?

Na tečaju postopoma osvajamo masažo posameznih delov dojenčkovega telesa, in sicer vsak teden vsaj en nov del telesa. 

Vsak teden tudi ponovimo prijeme, ki smo se jih učili na predhodnem srečanju, tako da imajo straši dovolj priložnosti, da prijeme osvojijo in dobijo tudi kakšna dodatna pojasnila, če jih potrebujejo.

Na srečanjih se naučimo še rutino za težaven trebušček, ki jo starši pogosto pohvalijo kot uspešno pomoč v primeru krčkov in kolik. Učimo pa se tudi prilagoditev masaže za kasnejša otrokova obdobja, tako da masaža raste z otrokom ali pa je celo že takoj uporabna tudi za morebitno starejšo sestrico ali bratca.

ČAS ZA POGOVOR IN DELJENJE MNENJ

Po praktičnem delu, kjer se učimo in ponavljamo prijeme, sledi še del, kjer govorimo o različnih temah, vezanih na starševstvo in nego otroka, pa seveda o koristih masaže dojenčka za celo družino, o dojenčkovih vedenjskih stanjih in znakih, s katerimi se dojenček vključuje ali izključuje iz interakcije s staršem. 

Posebna tema je tudi dojenčkov jok, kakšne vrste joka poznamo, učimo pa se tudi, kaj pomeni poslušanje jokajočega dojenčka in kako se to poslušanje zgodi. 

Na koncu pa sledi še sproščen pogovor na vsakič drugo temo, kjer se lahko zgodi dobrodošla izmenjava mnenj in izkušenj (t.i. “parenting together”). Da je ta del čimbolj domač, je poskrbljeno tudi za čajček in kakšen lahek prigrizek.

VEDNO PRI ROKI

Če dojenček na tečaju ni razpoložen za masažo, je morda zaspan, lačen ali pa nemiren, kar ni redko, to ni problem, saj so za starše na voljo lutke, na katerih se starši lahko učijo, ali pa se učijo samo z opazovanjem. 

Na tečaju se namreč učimo, vadimo pa čimbolj pridno doma.

Tečaj vključuje tudi primerno masažno olje in priročnik z vsemi prijemi, rutino za težaven trebušček, prilagoditvami za starejšega otroka ter številnimi koristnimi nasveti, tako da masaža lahko teče gladko tudi doma.

Poglej si tudi...

Pokliči za več info
Share by: